Log in

AKCIJA POMOĆI MJESTIMA POGOĐENIM POPLAVAMA

U nedjelju, 25.5.2014.god. predstavnici naše škole, direktor Semir Šejtanić, nastavnik Adis Zukić i roditelji: Artem Raljević i Juso Kafadar posjetili su mjesta u Bosni pogođena velikim nepogodama . Cilj posjete bio je da prenesu pozdravi i selame građana Mostara našem narodu i da znaju da nisu sami i napušteni, te da im se uruči pomoć koju su donirali naši roditelji, učenici i zaposlenici. 
Kao što vam je već poznato učenici naše škole, uz saglasnost roditelja, odrekli su se djelomično ili u cjelosti svog novca koji je ove godine bio namjenjen za izlete i ekskurzije, te donirali zajednički sa našim zaposlenicima i školom onima kojima je pomoć najpotrebnija. U toj akciji sakupljeno je 3992,00 KM. Sa tim sredstvima izvršili smo nabavku 100 paketa hrane i 100 paketa higijene i podijelili ih na licu mjesta, direktno ljudima, iz ruke u ruku, u općini Maglaj, mjesnoj zajednici Bijela ploča i Donji ulišnjak.
Jedan paket, koji je bio identičan za svaku kuću sadržavao je:
• 1 hljeb
• 1l mlijeka
• 1,5 l vode
• 1,5l soka
• 1 kg. tjestenine ( makaroni, špageti )
• 1.kg.riže
• 2 plićeće paštete
• 2 konzerve ribe
• 1 goveđi gulaš
• 1 vispak kokošija ( goveđa ) juha
• 1 začin vegamix ( vegeta )
• 0,50 kg.kahve
• 1 kg.šećera
• 2 sapuna
• 3 kg.deterdženta za pranje veša
• 2 rukavice ( gumene i obične radne )
• 1 svijeća
• 1 l. šampon za kosu
• 1 l. deterdženta za sude
• 1 pasta za zube
• 1 četkica za zube
• 1l. sredstva za čišćenje
• Gumene čizme ( imali smo samo 8 pari čizama koje smo uručili onima za koje smo ocijenili da su im najpotrebnije )

Šta na kraju još reći, hvala svima koji su na bilo koji način učestvovali u ovoj hairli akciji. Hvala vlasnicima tržnog centra Megamarkt Mostar koji su nam besplatno obezbijedili prevoz. Posebna hvala, i to sa ponosom ističemo, našim roditeljima bez čije pomoći i učešća ova akcija se ne bi mogla realizovati.

Budite ponosni na sebe, svoju djecu i svoju domovnu Bosnu i Hercegovinu. Više slika pronađite na našoj facebook stranici.