Log in

Evropski prvaci u Žogariji 2012.

U petak, 08.06.2012.godine u glavnom gradu Slovenije, Ljubljani, održano je završno finale velikog evropskog takmičenja učenika osnovnih škola u igrama sa loptom tzv. " Žogarija". U finalu su učestvovali učenici iz 7 evropskih država: 
· Austrije
· Bosne i Hercegovine 
· Hrvatske 
· Italije 
· Mađarske 
· Slovenije i 
· Srbije 


Našu zemlju predstavljali su državni pobjednici B i H, učenici naše škole, Osnovne škole " Mujaga Komadina" iz Mostara. 
U takmičarskom dijelu učenici su se okušali u 4 discipline: igre spretnosti, mali nogomet, kviz znanja o Evropi i u igri "Igraju profesori". Ubjedljivo, sa najvećim brojem osvojenih bodova, na evropskom takmičenju pobijedili smo. Od ukupno 4 discipline, u takmičarskom dijelu osvojili smo 3 prva mjesta ( Igre spretnosti, Kviz znanja i "Igraj profesore" ) i 1 drugo mjesto ( mali nogomet ). 

U ukupnom skoru, ubjedljiva pobjeda B i H, ubjedljiva pobjeda naših učenika. 
Ovo je prvi put da su se predstavnici B i H našli na ovom završnom takmičenju"Žogariji" koje se održava od 2006.godine. 

U revijalnom dijelu nastup su imali i muzičke tačke iz svih zemalja. Našu domovinu su predstavili učenice 5. razreda gdje su izazvali oduševljenje svojim plesnim nastupom. Našu školu predstavljali su: 
Fudbal, 3 na 3 
1. Gosto Džanin 
2. Eminović Sajra 
3. Trebović Samir 
4. Rahimić Bakir 
5. Delalić Ernad 

Igre spretnosti 
1. Drače Faris 
2. Delalić Salem 
3. Šegetalo Hena 

Kviz znanja 
1. Gosto Nino 
2. Salem Bašić 
3. Torlo Adna 

Ples 
1. Avdić Amina 
2. Salčin Amina 
3. Kazazić Ajla 
4. Elezović Selma 
5. Kalajdžić Đana 
6. Mrgan Ena 

Sve čestitke